Uszkodzenie auta zwykle nie jest ciekawym przeżyciem dla jego właściciela. Kiedy jednak mowa o małym uszczerbku na karoserii, nie warto się martwić. Naprawa lakiernika nie zawsze jest w takiej sytuacji konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i odwiedzić specjalistę, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Na czym polega wyciąganie wgniotek w pojeździe?

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń? Robi się to za pomocą specjalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na natychmiastową naprawę karoserii bez ingerowania w jej powierzchnię. Trzeba wiedzieć, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze będzie to opłacalne wyjście.

Jaki jest koszt wyciągania wgnieceń?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń może wydawać się nietrudne do własnoręcznego wykonania, ale jeśli nie mamy w tej kwestii pewności, należy udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat bardzo dobrze. Koszty takiej usługi są zwykle małe, a czas jej realizacji tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia auto będzie gotowy. Dlatego zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i podczas ewentualnej sprzedaży pojazdu.

Tekst postał na podstawie informacji ze strony firmy http://www.eurograd.pl/. Jest to wiodąca firma w Krakowie i okolicach z 10-letnim doświadczeniem w branży.