Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Trudno wyobrazić sobie normalne życie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w asortyment i przewożą inne istotne ładunki. Warto tutaj położyć nacisk na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a mianowicie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko rozpoczęło się bardzo dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko znacznie ewoluowało – w obecnych czasach nie jest przeszkodą przewożenie nawet najcięższych ładunków w przyzwoitych warunkach oraz ściśle określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od zwykłej, jest niezwykle łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która pozwala nie tylko na przewożenie wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na bezproblemowe przewożenie ładunków, które wymagają nadnaturalnej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej prostych i prozaicznych przykładów są tutaj różnego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

Obecnie jest mnóstwo rozwiązań, które pomagają w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby zastosowanie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nadal stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich dystansach.