Wydaje się, że niewiele osób orientuje się w dokładnych różnicach pomiędzy takimi miejscami, jak skup aut (Gdańsk, na przykład, obfituje w takowe) oraz złomowisko. Warto bowiem wiedzieć, że choć są to usługi bardzo do siebie podobne, to jednak różnią się niektórymi zasadami działalności. W jakich kwestiach zatem skup samochodów Gdańsk różni się od złomowiska i czy jest to bardziej opłacalna opcja dla każdego, kto chce pozbyć się swojego starego pojazdu?

Od jakich czynników zależy suma proponowana przez złomowisko?

Nade wszystko złomowisko oferuje określoną sumę pieniędzy, sugerując się jedynie masą samochodu. Nie jest istotne zatem, czy jeździsz najnowszym Maserati, czy trzydziestoletnią Skodą, dostaniesz mniej więcej podobną kwotę. Skup aut Gdańsk działa na nieco odmiennych zasadach – tutaj liczy się nade wszystko ilość działających elementów, które posiada twój pojazd. Oczywiście najbardziej w cenie są te, które niezwykle ciężko obecnie dostać, a więc klasyczne Porsche lub trochę mniej spotykane samochody są jak najbardziej w cenie. W tym przypadku ciężar się kompletnie nie liczy. Jeśli zatem Twoje auto jest względnie na chodzie, powinieneś dostać znacznie więcej pieniędzy, niż za złom, w którym większość części jest do wyrzucenia. 

Poszukujesz skupu w okolicach Gdańska? W takim wypadku zorientuj się ile możesz dostać w skupie samochodów RAAN.

Czy skup aut proponuje duże pieniądze?

Rzecz jasna w żadnym przypadku nie można niestety mówić o ogromnych kwotach. Według wszelkich obserwacji, o wiele bardziej opłacalne może być sprzedanie samochodu osobie prywatnej, ale niestety czasami ciężko odnaleźć kupca, który zechce zapłacić tyle, ile byśmy oczekiwali. Z tego powodu skup samochodów Gdańsk jest najbardziej pewnym rozwiązaniem, niezależnie od tego, jaki pojazd posiadasz.