Czym charakteryzują się pompy wtryskowe i co się w nich psuje?
Pompa wtryskowa jest używana w silnikach diesla starej generacji. Ma ona za zadanie tłoczenie i racjonowanie oleju napędowego. Wyróżnić możemy dwa typy pomp wtryskowych: rzędowe i rozdzielaczowe. Pompy rozdzielaczowe w pewnej chwili zaczęły zastępować pompy rzędowe ponieważ mają mniejszą masę i mogą być sterowane elektronicznie.
Wszelkie awarie które zdarzają się pompą wtryskowym pokazują się poprzez złe funkcjonowanie silnika. Przeważnie pojawia się moment, w którym nie możemy włączyć silnika albo uruchomienie jest niesamowicie czasochłonne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest bardzo głośna praca silnika lub spadanie mocy i większy oraz ciemniejszy dym. Dosyć często powodem jest nieregularna wymiana oleju silnikowego lub użycie zabrudzonego. Powodem może być też przepełniony filtr paliwa albo po prostu uszkodzenie mechaniczne niektórych elementów.
Czym jest pompa hydroforowa i co się w niej psuje?
Pompy hydroforowe pozwalają nam na pobieranie wody na przykład do domu, domków letniskowych lub do podlewania ogrodu. Stanowią one fajną alternatywę dla pomp głębinowych i stosowane są wtedy gdy woda leży do 8 metrów pod ziemią.
Pompy hydroforowe są często wybierane ze względu na niewielkie gabaryty, nie za wysoki koszt i nieskomplikowany montaż.
Niektóre elementy pomp niszczą się szybciej niż inne i to jest przeważający powód usterek. Zazwyczaj w trakcie naprawy pomp hydroforowych przeprowadzana jest zmiana uszczelnienia hydrauliki – jest to niezmiernie ważne aby silnik działał poprawnie. Następną rzeczą wykonywaną w trakcie naprawy bywa przetaczanie wirników i bieżni. Wynika to ze względu na fakt, że w wodzie, która jest pompowana obecne mogą być zanieczyszczenia, takie jak piasek. Gdy dostanie się do środka pompy, często powoduje powstawanie niewielkich wyszczerbień w wirnikach i bieżniach, a to dość mocno zmniejsza wydajność, zdolność zasysania a także ciśnienie pomp hydroforowych.
Zdarza się, że przyczyną konieczności naprawy pompy hydroforowej nie jest samo urządzenie, lecz instalacja, która odpowiada za tłoczenie wody. Przeważnie to zawór zwrotny, który leży obok kosza na końcu przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest najbardziej awaryjną częścią.
Gdzie wyremontować pompy wtryskowe i hydroforowe?
Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych jest oczywiście możliwe. Przeważnie firmy oferują dojazd do klienta i zabranie źle działającej pompy. Taką ofertę ma masz-zap, które obiecuje wymianę popsutych części na nowe – oryginalne części zamienne, lub, jeśli będziesz chciał, możesz otrzymać zamienniki, które będą wyprodukowane specjalnie dla Ciebie.
Jeżeli potrzebujesz naprawy pompy hydroforowej to powinieneś dokładnie sprawdzić firmę, której powierzysz to zadanie – bardzo ważne jest żeby remont przebiegł szybko i przy użyciu najnowszych technologii, które zapewnią precyzyjną naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap podczas działalności utrzymuje tak samo względy bezpieczeństwa oraz całkowitego profesjonalizmu.