Polowanie zbiorowe to na pewno jest niecodzienne przeżycie, a przy okazji  sport na łonie natury. Jeśli jesteś już amatorskim łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas naganki na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Spróbuj do ostatniej chwili pozostać nieuchwytnym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

Na jakie dzikie zwierzęta najczęściej się poluje?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to zazwyczaj te zwierzęta stają się głównym celem dla łowców. Zwierzęta te są szczególnie uważne, więc kiedy, wędrują trzeba uważnie iść za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także użyteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz nabyć ją w sklepie lub zrobić samoróbkę. Ta zwierzyna ma także czuły słuch, więc staraj się unikać wydawania niepokojących dźwięków. planując polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu działań.

Jak przygotować się dobrze do udziału w polowaniu?

Standardowym dodatkiem jest lornetka. Będzie na pewno niezwykle przydatna podczas obserwowania zwierzyny , a także przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo użyteczny staje się wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te przebiegają z daleka od zwierzyny. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł prowadzić obserwację jelenia z daleka. Można na nie polować indywidualnie i w grupach myśliwych co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i doświadczenie. Najlepiej polować w okresie rykowiska, przy użyciu wabików typu muszli trytona, a nawet szkła z lampy naftowej.