Twój samochód uległ kolizji, przez co pojawiły się na nim drobne wgniecenia? Grad w tym roku był bezlitosny? Samodzielne wyciąganie wgniotek będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. 

Czy udać się do lakiernika?

Jeśli uszkodzenia są małe, ani trochę nie opłaca się odwiedzać lakiernika. Przede wszystkim dlatego, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru na auto przyczyni się do znacznego spadku jego ceny rynkowej. Poza tym taka naprawa jest niezwykle droga i trwa często nawet wiele dni. 

Wyciąganie wgniotek to lepsze rozwiązanie

Znacznie korzystniejszą opcją będzie wyciąganie wgniotek. Robi się to przy pomocy profesjonalnego oraz odpowiednich zaczepów. Przy ich użyciu można pozbawić samochód uszkodzeń wywołanych przez drobne stłuczki, grad czy kamienie. Sposób ten nie wymaga demontażu żadnych części ani nie kosztuje przesadnie dużo. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każde naruszenie lakieru samochodu jest dla największych miłośników motoryzacji nie lada przeżyciem i przykrym incydentem. Warto jednak nie panikować i zastanowić się, czy uszczerbek na zdrowiu naszego auta jest na tyle nieznaczny, że możemy sobie z nim poradzić. Jeśli tak, wyciąganie wgniotek jest świetnym pomysłem. Nie wymaga zbyt dużej wprawy, choć rzecz jasna dobrze jest poradzić się kogoś, kto już to w przeszłości zrobił. W takim przypadku będzie o wiele prościej.