Czy montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne mają prawo być montowane przez sztab specjalistów,ale możliwe jest to przeprowadzić na własną rękę w mieszkaniu. Jak to uczynić, aby wyszło zgodnie z ich przeznaczeniem? Naprowadzamy – poznaj nasze cenne wskazówki.

Co będzie potrzebne?

Zanim uda nam się przejść do montowania drzwi wewnętrznych, to należy zaznajmić się zawartą w nich deklaracją zabezpieczającą.Może się bowiem okazać, że gwarancja należy nam się tylko wtedy, gdy usługa będzie urzeczywistniana przez przygotowaną ekipę specjalistów. Nie warto także zapominać o tym, by nie zabierać się za drzwi wewnętrzne ani ich montaż w sytuacjach, gdy w mieszkaniu nie ma dotychczas poukładanych podłóg oraz fasady.

Jeśli pragniemy zamocować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, to warto zorientować się,czy mamy kompletny pakiet. Framugi składają się bowiem na trwałe z 3 składowych i powinno się je w całości zintegrować ze sobą. W innym wypadku nie będziemy umieli właściwie zrobić naszego zadania.

Na początek należy przygotowaćokreślone  elementy ościeżnicy, które będziemy potrzebować.Kolejno montujemy wszystkieskładniki framugi – realizujemy to albo przy użyciu kleju albo za pomocą klamer i śrub. Po zrealizowaniu zadania należy wstawić framugę w otwór w ścianie. Między nią a murem należy pozostawić szczelinę o wartości 1-2 cm.

Na co zwrócić uwagę podczas montowania drzwi?

Podczas montażu drzwi wewnętrznych ramę ustawiamy w otworze w taki sposób, aby między ścianą a murem znajdowała się niewielka przestrzeń. Między ścianą a ościeżnicą trzeba wstawić płytki z drewna. Framugę powinno się teraz przymocować do ościeża. Na koniec powinno się montować listwy maskujące.

Wolisz zatrudnić do tego ekspertów? Zobacz: montaż drzwi Bydgoszcz