Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I ogromna mobilność oraz zdolność do pokonywania długich tras w dosyć krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Samolotem aktualnie można dolecieć do większości miejsc na świecie. Także w Polsce ruch lotniczy z roku na rok notuje progres. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Kierunki lotów z Poznania

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań znajduje się w czołówce. Ale w większym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko regionalne. Nie zmienia to faktu, że lista lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania można zwiedzić całą Europę. Lotnisko obsługuje przeważnie loty do europejskich stolic. Jest również możliwość dostania się na Bliski Wschód. Jeśli jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze zakątki Poznań jest dobrym startem. Port ma regularne połączenia z każdym ważnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Poznań-Ławica – transport na lotnisko

Lotniska jako wielkie projekty budowlane są umiejscowione najczęściej na suburbiach. Podobnie wygląda to w Poznaniu. W związku z tym niezbędna jest odpowiednia komunikacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. Przy lotnisku działają parkingi, gdzie za pewną opłatą można odstawić auto.

Komunikacja miejska także oferuje dojazdu na lotnisko. Busy z centrum miasta kursują na lotnisko mniej-więcej 30 minut. Jednak w sytuacji gdy lecimy na dłuższe wakacje, bierzemy ze sobą więcej walizek. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być niekomfortowe.

Dobrą opcją w tego typu sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to samochody bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Z bagażami włącznie. Korzystając z tej usługi, można liczyć, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W razie potrzeby można również zamówić usługę w odwrotną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta jest zwłaszcza polecana dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z wielkimi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) osób. 

Pamiętaj o tym, jeśli lecisz z Poznania

Porty lotnicze działają według dokładnie ustalonych reguł. Przed każdym lotem należy zapoznać się z przepisami w danych krajach. Należy przygotować zestaw potrzebnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to podstawa, aby być wpuszczonym na pokład. Kiedy startujemy z Poznania, dobrze jest być na lotnisku co najmniej  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie przejść bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie oczekiwać.

Wynajmując busa na lotnisko warto zadbać o to wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy taksówkarskie mają zarezerwowane wyjazdy zes sporym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Dobra logistyka pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.