Urządzenie sypialni nie jest proste. Należy dobrać wiele dodatków, akcesoriów i mebli, które połączą się w bardzo estetyczną kompozycję. Jednym z istotnych rzeczy jest na pewno podłoga – wiele osób stoi przed dylematem, czy ma składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z opcji ma swoje plusy, ale również trochę mankamentów. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się niezwykle przytulnie. Ponadto możemy wybrać dokładnie taki kolor, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Sympatycy bardziej klasycznego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można mówić o plusach takich jak wytrzymałość oraz bardzo elegancki wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego rodzaju. Przyda się zwłaszcza olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli przejmować się wszelkimi usterkami czy rysami.

Wybór jest ogromny. Warto skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami obecnymi w pokoju, aby całość była miła i przytulna.