Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spalanie jest niezwykle istotną kwestią, jaką należy kierować się w trakcie kupna samochodu. Warto jednakowoż wiedzieć, że ostateczne spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Dobrze w związku z tym dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, żeby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy też potężnym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Od czego zależy spalanie?

Bardzo istotne jeśli chodzi o spalanie paliwa są: liczba koni mechanicznych, jak również pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, jak prowadzimy samochód, także może w istotny sposób wpłynąć na spalanie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że jazda po mieście wymaga znacznie większych nakładów paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez ciągłego zatrzymywania się oraz przyspieszania. Jeśli zatem głównym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda po mieście, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Żeby zredukować spalanie paliwa, warto trzymać się kilku niezwykle prostych zasad. Po pierwsze, świetnym pomysłem jest unikanie korków i wybieranie takiej trasy, która ogranicza przebywanie w nich do minimum. Ponadto warto jechać ze względnie stałą prędkością na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie warto decydować się na regularne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest kluczowa, żeby spalanie było zredukowane do minimum. Wierzymy, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: torst.pl