W świetle badań rokrocznie coraz więcej małżeństw zostaje zakończone przez rozwód. Chcąc wziąć rozwód, obie przeciwne strony postępowania są przygotowane\gotowe na fakt, iż jest to związane z sprawą sądową, kosztami związanymi z zatrudnieniem adwokata lub radcy prawnego, bądź prawnika. W jaki sposób zatem dobrze przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do sprawy

Trzeba powiedzieć wprost, że po naszej stronie leży odpowiednie przygotowanie się do sprawy rozwodowej w taki sposób, żeby została ona przeprowadzona szybko i sprawnie. Trzeba pomyśleć nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie są nasze ewentualnie żądania w stosunku co do drugiej strony oraz co mamy zamiar powiedzieć. Zapisanie sobie wszystkiego na kartce A4, pomoże nam logicznie uporządkować i sprecyzować wypowiedź, a co za tym idzie, sprawniej zakończy rozprawę.

Jakiego specjalistę wybrać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych będzie najlepszym rozwiązaniem? Dużo zależy od tego, jaki będzie charakter rozprawy i zwłaszcza, czy podczas rozprawy rozwodowej ma paść także orzeczenie o winie. Zdobycie wykwalifikowanej pomocy prawnej w tematyce rozwodu, jest możliwe u każdej, z wymienionych osób. Dzięki wybraniu się np. do kancelarii, jesteśmy pewni, iż zasięgamy opinii zawodowców w tym zakresie i możemy dowiedzieć się wszystkich najistotniejszych informacji. Przygotowanie się do rozprawy sądowej we własnym zakresie jest niezwykle ciężką sztuką, stąd też tak ważne jest to, żeby przed wejściem na salę mieć świadomość jakie mamy obowiązki oraz prawa podczas procesu.

Pomoc specjalisty

Gdy zdecydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie nas reprezentować na sali sądowej. Znalezienie dobrego adwokata na terenie polskich miast, jak np. Kartuzy, Rzeszów czy Lublin nie będzie problemem, trzeba jednak od początku dokładnie opisać sytuację i sprecyzować, jakie są nasze postulaty.