Transportowanie materiałów sypkich nie jest proste, dlatego, żeby było bezpieczne dobrze jest zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych aspektów. Na szczęście na terenie Pruszcza Gdańskiego można znaleźć wiele firm transportowych. Co wziąć pod uwagę przewożąc materiały sypkie? Po czym poznać najlepszą firmę przewozową?

Jak przebiega transport materiałów sypkich?

Materiały sypkie można przewieźć na różne sposoby i przy użyciu różnorodnego sprzętu. Materiały sypkie mogą być przewożone na przykład przy pomocy statków czy barek rzecznych. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza – nie będzie możliwe, gdy na trasie nie ma możliwości skorzystania z kanałów czy szlaków wodnych. Kolejną opcją będzie przewóz kolejowy. Stosuje się do niego klasyczne odkryte wagony. Niemniej jest jeden warunek – na trasie muszą być tory kolejowe. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie więc transport samochodowy. Dzięki nowoczesnym i właściwie przygotowanym maszynom można sprawnie przewieźć różnorodne materiały sypkie. Przy lekkich towarach wykorzystywane są silosy jedno- lub wielokomorowe, a w przypadku cięższych, na przykład gruzu, żwiru czy piasku – wywrotki, plandeki czy samochody z nadwoziem samowyładowczym.

O czym warto pamiętać podczas przewożenia materiałów sypkich?

Żeby przewóz materiałów sypkich był bezpieczny, trzeba wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych szczegółów. W żadnym wypadku nie powinno się przekraczać maksymalnej przewidzianej przez producenta ładowności pojazdu. Dodatkowo materiał nie może ograniczać widoczności kierowcy. Materiały sypkie powinno się właściwie ochronić, by podczas transportu się nie przemieszczały oraz tak by wywierały jednakowy nacisk na każdą oś pojazdu.

Czym wyróżnia się rzetelna firma przewozowa?

Należy zadbać o dobrą firmę tak, by transport materiałów być bezpieczny. Doskonałym rozwiązaniem będzie działająca w obrębie województwa pomorskiego firma Emil-Trans – usługi transportowe. Charakteryzuje się ona głównie ogromnym doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do klientów. Przewóz materiałów sypkich przeprowadzany jest przy użyciu nowoczesnych, przystosowanych do tego pojazdów. Fachowa ekipa zajmie się przewozem materiałów takich, jak na przykład piasek, żwir, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.