Rozważasz przebudowę swojego domu, bądź inwestujesz w lokale na wynajem? Na początku przejrzyj, jakie możliwości dostarcza architekt wnętrz. Duża liczba ludzi obawia się, że aranżacja wnętrz zrujnuje ich portfel. W tym artykule pokażemy, że projektowanie wnętrz to nie są stracone pieniądze.

Czym różni się projekt architektoniczny domu i mieszkania?

W obu przypadkach spotkamy się z zupełnie innym utrudnieniami. Budynki wolnostojące często mają bardziej obszerne kuchnie, salony oraz większą ilość pomieszczeń. Potrzebują zupełnie różnego planowania niż mieszkania, w których zazwyczaj skupiamy się na utworzeniu dużej liczby schowków. Z tego powodu architekci zwykle oferują bardzo podobne ceny za m/2 dla budynków wolnostojących i mieszkań.

Szukasz doświadczonego architekta w takich miastach jak Siedlce czy też Biała Podlaska? Sprawdź koniecznie Poziom 2.

Projektant zazwyczaj ma do wybrania parę możliwości. Różnią się one skalą szczegółowości koncepcji, jak również kosztem. Jeśli nie obawiasz się samodzielnie podjąć wyzwań budowlanych, powinieneś zdecydować się na projekt koncepcyjny. daje ci on inspiracje oraz bazowy układ. Kiedy nie chcesz pamiętać o szczegółach, warto, by kompleksowego projektu podjął się architekt. Przemyśli on nie tylko układ ścianek działowych i instalacji, ale również od początku do końca zaplanuje charakter pomieszczeń. Jeśli zależy ci na designerskim wystroju i dobrym wykonaniu wszystkich proponowanych udogodnień, wybierz nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci znajduje się sporo ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Doświadczony architekt ma zrobione portfolio, na bazie którego będziesz mógł określić jakość jego projektów. Wiąże się to z wyższą ceną, ale pozwala oszczędzić w innych etapach remontu. Biura projektowe dzięki współdziałaniu z różnymi markami pomogą ci dostać lepsze ceny za materiały.