HDS jest to skrót wywodzący się z szeroko pojętej budowlanki. Te uprawnienia stanowią podstawę wszelakich prac na budowie, gdyż bez nich, nie byłoby możliwości transportowania maszyn różnego rodzaju, i materiałów budowlanych, bowiem nie wszystko możemy przewieźć przy pomocy auta z przyczepą.

Czym w takim razie dokładnie jest HDS Kraków oraz jakie konkretnie musimy mieć uprawnienia by móc nic kierować?

HDS czy jest?

Skrót HDS to nic innego jak hydrauliczny dźwig samochodowy. Takie pojazdy mają niekończące się możliwości, jeśli chodzi o transportowanie różnego rodzaju materiałów, co wspomogło transport ciężarowy.

Bardzo często do transportu materiałów budowlanych potrzebne są pojazdy HDS, gdyż duże gabaryty stanowią dla pracowników ogromną przeszkodę,a niestety nie na każdej budowie jest żuraw. Kolejny atut jest taki, że dzięki HDSom przetransportować można dosłownie każdą rzecz.

HDS ma ogrom zastosowań, które pomagają ludziom z każdej dziedziny gospodarki.

Uprawnienia HDS

Żeby móc prowadzić hydrauliczny dźwig samochodowy potrzebne są specjalne uprawnienia.

Kursy HDS pozwalają nam na kierowanie takimi pojazdami, co otwiera zdecydowanie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS jest złożony z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. W następnym etapie przechodzimy\ do egzaminu, który ma miejsce pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Aby rozpocząć kurs trzeba:

  • mieć ukończony 18 rok życia
  • mieć prawo jazdy kategorii C
  • mieć prawidłowy wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, który potwierdzą badania lekarskie

Gdzie szukać usług transportowych obejmujących HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław lub Warszawa są szeroko dostępne. Transport materiałów budowlanych na terenach dużych polskich miast, jest świetnie zorganizowany przez co istnieje możliwość wynajęcia takowych maszyn na potrzeby prac.

Wystarczy tylko kompleksowo rozejrzeć się na rynku, przeczytać w internecie opinie i w taki sposób odnaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb .