Wbrew pozorom rurociągi nie są szczególnie prostymi konstrukcjami. Łączą w sobie wiele elementów. Zwykle są one od siebie zależne lub wspierają się. Ich celem jest zapewnienie przyzwoitego przepływu lub zapobieganie usterkom. Należy zdawać sobie sprawę, jak interesujące są funkcje każdego z elementów rurociągu.

Kołnierze stalowe?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kołnierze. Mają one za zadanie rozłożenie ciśnienia na większej powierzchni, a ich budowa w dużej mierze zależy od funkcji. Z uwagi na odporność przed różnorakimi związkami chemicznymi, największą sławą cieszą się kołnierze stalowe oraz te zrobione z aluminium.

Kolana

Nieco bardziej popularne w obiegowej opinii są kolana, które odpowiadają za łączenie poszczególnych rur. Mogą także redukować kierunek przepływu całego rurociągu. Jest to jeden z najbardziej potrzebnych elementów.

Zwężki

Warte uwagi są również zwężki, których zadaniem jest – jak sama nazwa mówi – zwężanie przepływającego strumienia wody lub substancji innego typu. Istnieją ponadto trójniki, które odpowiadają za rozgałęzienie konstrukcji, a także uchwyty i obejmy, które gwarantują pełną stabilność.

Rury to trundy temat

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy, sprawdź ofertę firmy thomasgliwice.pl. Rurociągi – w tym numerem jeden. Pamiętaj, każdy element – zarówno jeśli chodzi o kołnierze stalowe, zwężki czy kolana – powinien być starannie dobrany i pasować do wszelkich pozostałych części rurociągu, aby ten działał sprawnie i bez szwanku.