Kosmetyki ekologiczne są coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z tego, że w ich składzie nie ma substancji, które negatywnie oddziałują na skórę. By kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać wiele norm. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków obawiając się ich wysokiej ceny. Czy kosmetyki ekologiczne naprawdę wiążą się ze sporym wydatkiem?

Ważny jest skład

Ekologiczne kosmetyki oparte są przede wszystkim na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskiwane są w drodze takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie oraz destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw które przechodzą regularnie określone kontrole. Oznacza to wyższe ceny takich składników. Przekłada się to oczywiście na cenę ostatecznego produktu.

Nie musi być drogo

Warto jednak podkreślić, że aktualnie coraz więcej kosmetyków ekologicznych jest naprawdę dostępnych również pod względem ceny. Wraz z poszerzaniem się grupy osób, które je kupują ich cena sukcesywnie spada. Obecnie ekologiczne kosmetyki nie kosztują dużo więcej od tych, w których aż roi się od substancji negatywnie wpływających na kondycję naszej skóry.