Branża budowlana rozwija się bardzo szybko. Popyt na budownictwo nie maleje, a firm budowlanych w Legionowie oferujących swoje usługi w tej branży ciągle przybywa. Aby podołać wciąż rosnącemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą niezwykle dokładnie zaplanować swój asortyment. Najwygodniej dla klienta byłoby, gdyby można było kompleksowo zaopatrzyć się w produkty niezbędne do wybudowania domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni.

Oczywiście poszukując odpowiednich materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, trzeba zwracać również uwagę na cenę. Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każdy grosz. Dlatego należy rozeznać się na rynku budowlanym i znaleźć właściwą hurtownię, która posiada pełen asortyment, dobrej jakości produkty budowlane oraz rozsądną cenę. Te wszystkie punkty sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest budowa własnego domu, stanie się choć w niewielkim stopniu łatwiejsze.

Najważniejsze materiały budowlane przy budowie domu

Wiele osób musi podjąć istotną, życiową decyzję jaką jest budowa lub zakup własnego domu. Kiedy już zdecydują się na budowę, oprócz wielu formalności muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych specjalistów oraz zakupem niezbędnych materiałów budowlanych. Istotne, aby budynek od samego początku powstawał z dobrych, wytrzymałych produktów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez lata.

Po postawieniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i bezproblemowo mieszkać, zamiast troszczyć się o potencjalne poprawki i następne remonty. Dlatego już na etapie planowania zakupów należy znaleźć dobrą hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie miał możliwość kompleksowo się zaopatrzyć? Jakie materiały są niezbędne przy stawianiu fundamentów? Najistotniejsze z nich to: cement, piasek, stal zbrojeniowa, bloczki betonowe.

Oczywiście, nie można także zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Przy poszczególnych krokach budowy domu takich materiałów będzie znacznie więcej. W kolejnych krokach niezbędne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest bardzo obszerna i o ile beton można zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej.

W co trzeba się zaopatrzyć, aby wykończyć wnętrze domu?

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszelkie pozwolenia a także niezbędne przyłącza zostaną już podłączone można przejść do kolejnego etapu czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najdroższy moment budowy nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych produktów a także wizji właścicieli. Niektórzy chcą wykończyć całość i dopiero wówczas wprowadzić się do takiego domu, inni natomiast robią to stopniowo remontując kolejne pomieszczenia już po przeprowadzce.

Produkty niezbędne przy wykańczaniu domu także można znaleźć w dobrej hurtowni budowlanej, są to: farby, podłogi, armatura łazienkowa, płytki, listwy, grzejniki. Z pewnością ta lista niezbędnych materiałów jest o wiele dłuższa i zawiera ona zarówno produkty, przy których bardzo istotna jest jakość jak np. podłogi a także takie, przy których nie jest ona potrzebna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie kupować materiały budowlane?

Chcąc kupić w materiały budowlane zazwyczaj mamy do wyboru trzy rozwiązania: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje minusy i plusy, które warto dokładnie rozważyć. Market budowlany oferuje bardzo szeroki wybór, ale nie zawsze można znaleźć tam produkty renomowanych producentów. Często także jakość obsługi klienta jest gorsza niż w sklepie. Hurtownia natomiast, posiada ona trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej także możemy liczyć na profesjonalną radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego zasadniczą zaletą jest to, że można go znaleźć w niewielkich miejscowościach jak np. Legionowo. Najczęściej market, czy hurtownia zlokalizowane są w dużych miastach.

Niestety wadą sklepu budowlanego jest to, że możemy spotkać się tam ze znacznie wyższą ceną oraz mniejszym asortymentem. Sklepy budowlane zazwyczaj oferują idealną jakość produktów i zawsze służą profesjonalną radą. Dlatego wybierając odpowiednie źródło zaopatrzenia należy zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność potrzebnych materiałów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w niewielkiej miejscowości, gdzie trudno o miejsce gdzie można kupić materiały, warto pojechać do dużego miasta.

Budowa domu jest inwestycją na wiele lat, dlatego warto zatroszczyć się, aby produkty z jakich będzie wybudowana były jak najlepszej jakości.